Piotr „Ramel” Koryś został obrońcą Ostatniego Bastionu

Piotr „Ramel” Koryś – polski twórca i wydawca klasycznych RPG oraz publicysta. Z RPG-ami związany od blisko 25 lat. Jego pierwszym opublikowanym materiałem była przygoda do „Deadlands” pt. „Tajemnice Yellowrock”, wcześniej też, swoje scenariusze zamieszczał w sieci. Związany z Pinnacle Entertainment Group, gdzie pracuje głównie jako redaktor podręczników do „Savage World”. Otrzymał również licencję na wydanie polskiej edycji wspomnianego systemu. Jeden z założycieli wydawnictwa GRAmel, do którego należą również m.in. Michał „Puszon” Stachyra i Umberto Pignatelli, a które skupia się głównie na rynku zachodnim, gdzie jest bardzo pozytywnie przyjmowane przez graczy. Do najbardziej rozpoznawalnych systemów, jakie wydają, należą: „Beasts & Barbarians” oraz „Wolsung”. Ramel jest również członkiem inicjatywy „Fajne RPG”. Ma na koncie ponad 50 publikacji związanych z RPG-ami (pełnych gier, dodatków, artykułów), opublikowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Od ponad 4 lat nomad ZKF Ad Astra. Na BF oczywiście będzie mówił o RPG, a robi to świetnie.

Wojtek Sedeńko na #BF’17

Wy już się pakujecie na Bachanalia, a my ogłaszamy kolejnych gości https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png🙂 Bowiem do załogi Ostatniego Bastionu dołączył Wojtek Sedeńko

Wojtek Sedeńko to znany polski wydawca książek, krytyk, publicysta, redaktor i działacz fandomowy. Związany z wieloma polskimi periodykami, najdłużej z „Nową Fantastyką”, dla której pisał recenzje i felietony w latach 1990-2001. W 1994 roku założył „Sfinksa”, którego był (z przerwami) stałym redaktorem. Z kolei swoją przygodę z wydawnictwem zaczął w 1990 roku, kiedy założył Solarisnet.pl, pierwszą w Polsce księgarnię wysyłkową, a w 1999 r. otworzył Wydawnictwo Solaris. Wojtek ma na koncie ponad 400 redakcji literatury popularnej i wysokoartystycznej. W fandomie od 16 roku życia. Założyciel Warmińskiego Klubu Fantastyki, Klubu Fantastyki „Stalker” i Klubu Fantastyki w Choszcznie oraz fanzinów: „Albedo”, „Cojegrane” i „Forum”. Organizator „Stalconów”, „Polconów” i oczywiście Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Wojtka spotkacie u nas na panelach i na punkcie fandomowym, wypełnionym anegdotami.

Konsole, planszówki, turnieje z nagrodami. Odwiedź Ostatni Bastion i zagraj!

Choć codziennie dajemy newsa albo dwa, nie damy rady napisać o wszystkich atrakcjach. Pisaliśmy że czeka na Was kilkadziesiąt konkursów i turniejów? Że będzie coś dla konsolowców, dla karciarzy, dla tych co czytają i dla tych co słuchają , i dla tych co grają na konsolach. Albo na PC-tach. Albo tłuką się bezpieczną bronią. I dla planszówkowców też. I na Was wszystkich będzie czekał sklepik wyładowany nagrodami za tysiące złotych.
Bierzcie i cieszcie się!

Moc będzie na Bachanaliach!

Moc będzie z nami przez całe Bachanalia, a szczególnie wyraźnie poczujecie ją na wystawie modeli ze świata Star Wars. Modele wykonane zostały przez Krzysztofa Wilczyńskiego fana uniwersum Gwiezdnych Wojem i mieszkańca Bydgoszczy tworzącego w wolnych chwilach fantastyczne dioramy przedstawiające sceny z Klasycznej Trylogii. Krzysztof Wilczyński modelarstwem zajmuje się od 17 lat. Projektowanie modeli zaczął w 1997 roku w chwili gdy weszła do kin na nowo poprawiona cyfrowo wersja Gwiezdnych Wojen. Pierwsza odbyła się w Bydgoskim Multikinie w 2005 roku na premierze trzeciego epizodu Gwiezdnych Wojen: Zemsta Sithów. Od 2010 roku regularnie jest uczestnikiem kolejnych edycji Starforce oraz innych imprez związanych z Gwiezdnymi Wojnami a także z ogólnie pojętą fantastyką organizowanych w różnych miastach w całej Polsce.

Ostatni Bastion i wcale nie ostatnia wystawa Grupy Grafiki Komiksowej

Grupa Grafiki Komiksowej to twór przedziwny. Zrzesza ludzi w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i poglądach na życie. Spotykają się oni raz w tygodniu, piją herbatę, jedzą ciasteczka, rysują komiksy i dyskutują. A przekrój tematyczny ich rozmów jest ogromny. Od ulubionych filmów i seriali, przez reformę edukacji, na potrzebach życiowych smoków kończąc.

Dyskusje, komiksy i herbata to trzy nieodłączne elementy, które stanowią esencje tych spotkań. Skład grupy z roku na rok się zmienia, ale esencja pozostaje ta sama. To właśnie przyciąga młodych artystów. Fakt, że mogą spędzić czas w doborowym towarzystwie, rysując swoje ulubione historie i dzieląc się nimi z innymi. Pewnie to dlatego grupa działa wciąż od 2004 roku.

Powyższa wystawa to wybór prac z ostatniego roku szkolnego, które powstały podczas warsztatów komiksowych wśród dziwnych dyskusji i kubków herbaty.

Autorzy prac:
Weronika Dobrowolska
Jakub Klinger
Adam Frąckowiak
Kamila Szpala
Jakub Samosiuk
Sandra Krakiewicz
Patryk Kmieć
Paulina Horodeńska
Michał Jaskulski
Jadwiga Kuncewicz

USE THE FORCE!

Tegorocznym Bachanaliom towarzyszyć będzie dosłownie odlotowa impreza czyli Mistrzostwa Polski X-wing Gra Figurkowa. W tym roku mamy wyjątkową możliwość połączenia tej imprezy z III edycją „Use The Force”. Gracze z całej Polski, a także zagraniczni goście zmierzą się w reprezentatywnej sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Turniej odbędzie się pod patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Polak. Zapraszają Farmerzy Z Rubieży oraz Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.

Główną nagrodą w Mistrzostwach jest przelot wraz z noclegiem na Mistrzostwa Świata do Stanów Zjednoczonych.
Więcej info szukajcie tutaj X-Wing Polish National Championship / Use The Force ed.III

Nieprzekonanych zachęci na pewno spot autorstwa Roberta Mikołajczyka. Enjoy.

Mistrzostwa X-Winga w walce o zdrowie dzieci

Podczas #BF’17 odbędzie się trzecia edycja turnieju Use The Force, która będzie zarazem
mistrzostwami Polski w popularnej grze bitewnej X-Wing. W ramach nagrody zwycięzca otrzyma
wejściówkę na organizowane przez firmę Fantasy Flight Games w Minneapolis w USA mistrzostwa
świata.
Co warto podkreślić, podczas Use The Force zbierane są środki na leczenie ciężko chorych dzieci. Od
trzech lat, fani X-Winga przyjeżdżają do Zielonej Góry z całej Polski, aby dobrze się bawić,
jednocześnie pomagając chorym maluchom. Każdego roku zwiększa się nie tylko kwota jaką udaje się
uzbierać organizatorom, ale także ranga i prestiż tego wyjątkowego w skali kraju wydarzenia.