Koniec Akredytacji

Drodzy kownetowicze! Właśnie zakończyła się internetowa akredytacja na naszą imprezę! Serdecznie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, których ilość przekroczyła znacznie nasze oczekiwania! Akredytacje wraz z zamówionymi koszulkami i identyfikatorami będą do odbioru na recepcji. Życzymy Wam szampańskiej zabawy, niech ideały Bachusa przyświecają Wam podczas wyjątkowego weekendu w Zielonej Górze. Do zobaczenia w dniach 19-21 października!

Krzysztof Sokołowski przyjeżdża na BF`18

Naszym kolejnym gościem jest Krzysztof Sokołowski, tłumacz, krytyk literacki i filmowy, działacz fandomu. Współtwórca magazynu fantastycznonaukowego Fenix.
Ukończył studia na wydziale Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, a w rok później w Instytucie Historii Sztuki. Jest jednym z wczesnych popularyzatorów twórczości Stephena Kinga w Polsce, którego książki tłumaczył. Tłumaczył też dzieła Roberta Silverberga oraz J. R. R. Tolkiena. Serdecznie zapraszamy na punkty programu z jego udziałem!

Krzysztof Koziołek pokaże nam jak pisać horror!

Z naszym kolejnym gościem będziecie mieli okazję wziąć udział w zajęciach praktycznych. Krzysztof Koziołek to pochodzący z Zielonej Góry dziennikarz i autor kryminałów. Debiutował w 2007 powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”. Kolejna powieść kryminalna, „Święta tajemnica”, była nominowana do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Za powieść „Miecz zdrady” jej autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010. W 2011 otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. Swoją ostatnią powieść „Imię Pani” wydał z zeszłym roku.

W imieniu Krzysztofa serdecznie zapraszamy na warsztaty z pisania kryminałów zatytułowane „Literacka bestia nadchodzi”. Warsztaty odbędą się w sobotę w godzinach 14:00 – 15:45. Zapisać możecie się JEDYNIE pod tym postem, liczba osób mogących wziąć udział w warsztatach jest limitowana do 8. Także kto pierwszy, ten lepszy!

 

Jarosław Grzędowicz gościem BF`18

Drodzy konwentowicze! Dziś mamy dla Was dwa wyjątkowe ogłoszenia! Odwiedzą nas bowiem bardzo rozpoznawalni twórcy polskiej fantastyki! Co Wy na to, że naszym gościem będzie Jarosław Grzędowicz?

Debiutował w roku 1982 opowiadaniem „Azyl dla starych pilotów” zamieszczonym w tygodniku „Odgłosy”, w którym jeszcze tego samego roku znalazł się jego kolejny tekst pt. „Twierdza Trzech Studni”. W młodości wraz z Feliksem Kresem, Jackiem Piekarą i innymi autorami założyli nieoficjalną grupę literacką „Klub Tfurcuf”, w której doskonalili warsztat pisarki. Później publikował głównie na łamach „Nowej Fantastyki” i „Feniksa”. W 1990 roku był jednym z założycieli magazynu Fenix, a od 1993 do samego końca w 2001 roku był jego naczelnym.

W 2003 roku wydał swój pierwszy zbiór opowiadań pt. „Księga jesiennych demonów”, a w 2005 roku ukazał się pierwszy tom cyklu, z którego jest najbardziej znany – „Pan lodowego ogrodu”, którego ostatnia część ukazała się w 2012 roku. Poza nim, wydał jeszcze dwa zbiory opowiadań („Wypychacz zwierząt”, 2008 r., oraz”Azyl” 2017), oraz powieść „Hel-3” (2017r)

Serdecznie zapraszamy na punkty programu z jego udziałem!

 

Maja Lidia Kossakowska z BF`18

Naszym kolejnym gościem jest nie kto inny jak Maja Lidia Kossakowska, polska pisarka i dziennikarka.

Absolwenta Archeologii Śródziemnomorskiej na Uniwersytecie Warszawskim i Liceum Sztuk Plastycznych. Debiutowała w 1997 roku opowiadaniem „Mucha”, które ukazało się na łamach magazynu Fenix, gdzie w najbliższych latach również publikowała swoje teksty. Pierwszą wydaną przez nią książką był zbiór opowiadań „Obrońcy Królestwa” (2003 r., w 2008 roku został ponownie wydany i uzupełniony pod tytułem „Żarna niebios”), który fabularnie zapoczątkował jej cykl anielski, na który składają się jeszcze łącznie trzy powieści: „Siewca wiatru” (2004); „Zbieracz Burz” (t. 1-2 2010 r.) i „Bramy światłości” (t.1 2017 r., t.2 2018 r.).

Oprócz niego w 2009 wydane zostały cztery mikropowieści jej autorstwa składające się na cykl „Upiór południa”(kolejno: „Czerń”; „Pamięć Umarłych”; „Burzowe Kocię”; „Czas Mgieł”), a w 2014 zapoczątkowała cykl TAKESHI powieścią „Takeshi. Cień śmierci”, a rok później kontynuowała go książką pt. „Takeshi. Taniec Tygrysa”. Napisała również trzy samodzielne powieści: „Zakon Krańca Świata” (t. 1 w 2005 r., t.2 w 2006 r); „Ruda strofa” (2007 r.); „Grillbar Galaktyka” (2011 r.) oraz jeden zbiór opowiadań pt. „Więzy Krwi” (2007 r.).

Nie przegapcie punktów programu z jej udziałem!

 

Spacequest

Lubicie escaperoomy?
SPACEQUEST to kosmiczna baza zbudowana w centrum Wrocławia, w której przeżyjesz niesamowitą przygodę na statku kosmicznym oraz radzieckim okręcie atomowym.

Mocnym atutem SPACEQUSTU jest dopracowana fabuła oraz specjalnie przygotowane programy komputerowe, które pozwalają całkowicie zanurzyć się w jego fantastycznym klimacie i poczuć się jak członek załogi.

Na Bachanaliach będziecie mogli spróbować swoich sił w mini escapie roomie przygotowaną przez ekipę SPACEQUEST​! Wcielicie się w kosmicznych poszukiwaczy przygód, którym zadaniem będzie odzyskać statek kosmiczny i zwrócić go jego właścicielowi.

SPACEQUEST będzie bezpłatnie dostępny dla uczestników naszego konwentu przez trzy dni jego trwania. Nie przegapcie okazji do wyjątkowej zabawy!

Włóknoland sponsorem BF`18

Włókno-land został oficjalnym sponsorem Bachanaliów Fantastycznych! Z tej okazji dwa bony po 250 zł, które nagrodą dla króla i królowej balu podczas naszej cospalyowej imprezy!

Na Bachanaliach nie zabraknie też Zula Costumes, która będzie koordynować nasz konkurs cosplay i wszystko co z nim związane. Jak sama mówi:

„Chcieliście imprezę w kostiumach? Będzie impreza!
Zielonogórski klub fantastyki Ad Astra zaprasza cosplayerów, larpowców i innych przebranych na niezapomniane party z okazji trzydziestej drugiej (serio!) edycji swojego konwentu, czyli Bachanaliów Fantastycznych. W sobotę 20.10.2018 w Zielonej Górze czekają na Was:
-> darmowe wejściówki na konwent (dotyczy to też pozostałych dni eventu, czyli 19-21.10),
-> darmowe sale wspólne (a jeśli jesteście wybredni, to hotele w Zielonej są tanie),
-> dzikie party do świtu! Serio. Zespół grający na żywo jest zamówiony od 20:00 do 3:00 rano. Potem się nie kończy, tylko włączamy klasyczne głośniki.
-> wejście tylko dla przebranych lub zamaskowanych (przez cały konwent można robić sobie maski balowe),
-> nagrody dla króla i królowej balu za najlepszy strój, od bonów Włóknolandu, przez korony (c’mon, każdy chciał być kiedyś prom queen), po hajsy (pula ok. 1000 zł), żebyście nie sądzili, że wyjazd wyjdzie Was w plecy,
-> nocne gotowanie z poczęstunkiem dla wszystkich,
-> tort (bo wszyscy lubią tort!),
-> występ akrobaty, pirotechnika i inne atrakcje, bo Ad Astra jest klubem z wielkim stażem i niezłym rozmachem.

Pytania? Propozycje? Próby dogadania ekipy na wyjazd? Zachęcam do dogadywania się pod tym postem. 😀 Osobiście się wybieram.

#ImprezaNaKtórąWarto #KtoZamawiałTańceITort#ŻebyNieByłoŻeChcecieAleTakNaprawdęToNie
– Wasza Zula”