Paweł Majka na pokładzie BF`18

Przed Wami ogłoszenie kolejnego, wyjątkowego gościa! Paweł Majka to polski pisarz i dziennikarz. Debiutował w roku 1987 konkursowym opowiadaniem nadesłanym i opublikowanym w „Świecie młodych”, jednak jego pierwszym opublikowanym tekstem był „Poświat”, który ukazał się dopiero dziewiętnaście lat później, w antologii „Tempus Fugit”.

Jego twórczość ukazywała się regularnie na łamach periodyków takich jak m.in. „Nowa Fantastyka”, „Science Fiction, Fantasy i Horror” czy „Czas Fantastyki”. Swoją twórczość zamieszcza również w magazynach internetowych jak „Fahrenheit” (jako Paweł Czerwiec), czy „Esensja”.

W 2014 roku ukazała się jego pierwsza powieść pt. „Pokój światów”, którą otworzył cykl „Mitoświat”, a za którą otrzymał Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego. W tym samym roku spod jego pióra wyszła „Dzielnica obiecana” – pierwsza powieść polskiego autora osadzona w Uniwersum Metro 2033, stworzonym przez Dmitrija Głuchowskiego.

Rok później wydał „Niebiańskie pastwiska”, za którą ponownie otrzymał wspomnianą nagrodę, co uczyniło go drugim – po Jacku Dukaju – pisarzem, który został jej podwójnym laureatem, a także pierwszym, który otrzymał ją dwa lata z rzędu. W 2016 roku napisał kontynuację swojej poprzedniej książki dla Uniwersyum Metro 2033 pt. „Człowiek obiecany”.

W ubiegłym roku ukazała się dwie jego nowe książki: druga pozycja cyklu „Mitoświat” pt. „Wojny przestrzeni” oraz samodzielna powieść „Berserk”. Obecnie należy do redakcji „Smokopolitana”. W ciągu całej swojej kariery był czterokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Serdecznie zapraszamy na punkty programu z jego udziałem!