Jarosław Grzędowicz gościem BF`18

Drodzy konwentowicze! Dziś mamy dla Was dwa wyjątkowe ogłoszenia! Odwiedzą nas bowiem bardzo rozpoznawalni twórcy polskiej fantastyki! Co Wy na to, że naszym gościem będzie Jarosław Grzędowicz?

Debiutował w roku 1982 opowiadaniem „Azyl dla starych pilotów” zamieszczonym w tygodniku „Odgłosy”, w którym jeszcze tego samego roku znalazł się jego kolejny tekst pt. „Twierdza Trzech Studni”. W młodości wraz z Feliksem Kresem, Jackiem Piekarą i innymi autorami założyli nieoficjalną grupę literacką „Klub Tfurcuf”, w której doskonalili warsztat pisarki. Później publikował głównie na łamach „Nowej Fantastyki” i „Feniksa”. W 1990 roku był jednym z założycieli magazynu Fenix, a od 1993 do samego końca w 2001 roku był jego naczelnym.

W 2003 roku wydał swój pierwszy zbiór opowiadań pt. „Księga jesiennych demonów”, a w 2005 roku ukazał się pierwszy tom cyklu, z którego jest najbardziej znany – „Pan lodowego ogrodu”, którego ostatnia część ukazała się w 2012 roku. Poza nim, wydał jeszcze dwa zbiory opowiadań („Wypychacz zwierząt”, 2008 r., oraz”Azyl” 2017), oraz powieść „Hel-3” (2017r)

Serdecznie zapraszamy na punkty programu z jego udziałem!