Fenix z Bachanaliami!

Witajcie! Przed Wami jedno z najważniejszych ogłoszeń tego tygodnia! Wraz z magazynem Fenixogłaszamy wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się na tegorocznych Bachanaliach. Zostanie bowiem przyznana nagroda literacka Fenixa Antologii – „Fawkes dla książki z cienia”. O co chodzi? Spieszymy z wyjaśnieniami!

Scena polskich nagród fantastycznych jest od lat w miarę niezmienna. Dwie-trzy bardziej znane nagrody, drugie tyle tych, o których wiedzą głównie laureaci i ciała je przyznające. Chcąc wpisać się w trend, redakcja Fenixa Antologii ogłasza własną nagrodę. Nie jest to jednak nagroda popularności, wybierana przez klientów, nie jest to też nagroda z pretensjami do profesjonalizmu jej elektorów czy to w dziedzinie literatury, krytyki czy jakiejkolwiek innej. Oto „Fawkes dla książki z cienia”.
-„Fawkes” jest nagrodą nie dla autora, lecz dla książki.
-„Fawkes” jest nagrodą dla książki starej, według współczesnych kryteriów rynku księgarskiego
-przyznaje ją redakcja Fenixa Antologii, a kryteria są uznaniowe i subiektywne.

Chcemy tą nagrodą przypomnieć książki, które odeszły w cień, które z jakiegoś powodu się w fandomie nie przebiły. Chcemy, żeby jeszcze raz chociaż się zatliły, jak feniks. Pierwsze przyznanie nagrody będzie mieć miejsce na gali w czasie Bachanaliów Fantastycznych w Zielonej Górze, 20 października 2018 roku.Serdecznie zapraszamy!